Eksiz Oluk

Binaların yağmur suyunu taşımakla görevli oluklar, çatı sistemlerinin ayrılmaz bir parçasıdır. Klasik pvc oluk sistemlerinin yerini hızla alan eksiz oluk kullanıcılara sunduğu kolaylık sayesinde piyasada kolaylıkla yer edinmiştir. İsminden de anlaşıldığı üzere eksiz olarak üretilmesi, ilerde doğabilecek ek yerlerinden sızıntı vb. gibi sorunları ortadan kaldırmaktadır.

Eksiz oluk sistemleri modern mimariye şık bir görünüm kazandırdığı için, estetik amaçlarla da tercih edilebilmektedir. Klasik sistemlerin oluşturduğu kötü görüntünün yerini, renklendirilebilen ve mimari yapıyla bütünlük sağlayan  eksiz oluk tüm bu saydığımız sebeplerle inşaat sektöründeki yerini sağlamlaştırmaktadır.

Eksiz Oluk Ekonomik Mi ?

Bir bütün olarak üretilmesi, montaj kolaylığı sağlayarak ekstra tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Ölçülerin eksiksiz olarak alınması sonucu, atölyelerden hazır halde gelebildiği gibi, makineler yardımıyla yapının hemen yanında da üretilebilmektedir. Kullanılan malzemenin işlem öncesinde 7 kat boyaya tabi tutulması, paslanmanın önüne geçmektedir. Bu sayede zamanla oluşabilecek delinmelerin de önüne geçilmektedir.

 

Çatının kaplanmasından önce montaj edildiği için, hızlı karar vermek gerektiren bir konudur. Halk arasında sac oluk olarak da bilinen eksiz oluk gizli kelepçeler yardımıyla montaj edilebildiği gibi, daha güçlü bir görünüm için klasik kelepçeler kullanılabilir. Binanın büyüklüğüne göre 70mm veya 100mm’lik iniş borusu kullanılabilmektedir.

Eksiz Oluk Dayanıklı Mı ?

Darbelere ve genleşmeye karşı dayanıklı olması, geniş renk yelpazesine sahip olması, geri dönüştürülebilir malzemelerden üretilmesi, su akıtma problemiyle karşılaşma riskini nerdeyse hiç olmaması tercih edilme nedenleri arasındadır.

Yağmur sularının çatı kenarından toplanarak bina dışına atılmasını sağlayan sistemlere oluk sistemi denir. Oluklar, bölgeye ve yağış miktarına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Oluk sistemlerinde uzun ömürlü olmasından estetik bir görünüme sahip olmasına kadar bir çok farklı alanda oluk çeşidi mevcuttur. Biz olukmarket.com olarak bu alanda bir çok farklı çatı oluk ve yağmur indirme sistemlerimiz ile çözümler sunmaktayız.