Bakır Oval Oluk

Bakır Oval Çatı Olukları

Bakır oluk diğer oluklara göre ham maddesinden dolayı çok pahalı bir oluk türüdür. Birinci sınıf malzeme tercih edildiğinde galvaniz ve diğer oluk türlerine göre daha dayanıklı ve uzun ömürlü olabilmektedir. Öz kütle farkından dolayı ağır bir metaldir. Bu nedenle yüksek binalara taşınması zordur.

Bakır Oluk Nerelerde Kullanılabilir?

Bakır oluk uygulamalarında zamanla herhangi bir bozulma, aşınma ya da başka bir nedenden dolayı delinme gibi tadilat durumları oluştuğunda bu olukların onarım işlemlerinde bir zorluk bulunmamaktadır. Lehim ile delinen yerler kolaylıkla yama yapılarak kapatılabilmekte veya bozulan bölüm kolay çıkartılabilirliği sayesinde çıkartılarak yeni bir parça ile değiştirilebilmektedir.

Keşfedildiği günden bu yana bakır birçok alanda kullanılmıştır. Çatı olukları bunlardan biridir. Darbeye direnme, atmosferik olaylara direnme ve korozyona direnme kabiliyetine sahiptir. Eliptik şekli kare şekle göre daha çok tercih edilir ve sac kalınlığı 0,50 mm, kenar çapı 15 cm ve maksimum uzunluk 3 metredir. Çatı oluğunda bir damla su birikmesini sağlar. Estetik dekorasyonu hoş bir görünüm verir.

Bakır Oval Oluk Örnek Görseli Aşağıdadır. Stok ve Fiyat Bilgisi İçin Lütfen İletişime Geçiniz.

bakir_oval_oluk

İletişim Numaralarımız.: 0 (216) 487 00 610 (532) 624 96 72 0 (553) 217 60 67