Yağmur İniş Boruları

Yağmur İniş Borusu Nedir?

Yağmur suyu boruları, yağmur suyunu çatıdan oluklara ve oradan da zemine taşıyan dikey su borularıdır. Bu borular çinko, bakır veya PVC malzemelerden yapılmaktadır. Çinko ve bakırdan mamul yağmur suyu boruları çatı alanı ve yağmur suyu boru sayısına göre uygun çaplarda üretilecektir. Yağmur suyu borusu çinkodan yapılmış ise yeterli çap verildikten sonra kaynak için çinko yağmur suyu borusunun kenarları 2 cm bindirilmelidir. Bakır yağmur suyu borularında sıradan kelepçeler yapılarak borunun kenarları oluşturulabilir. Yağmur suyu borusunun uzunluğu, 1.0 × 2.0 m olan çinko plakanın boyutuna bağlıdır. Üretimi kolaylaştırmak için birbirine geçecek borular 1.0 m yapılır. 6 m’lik tek parça ürünlerin kullanımı kolay olmasına rağmen, depolama zorlukları nedeniyle piyasada kolay bulunamamaktadır. Üretilen plastik yağmur suyu boruları birbirine geçmeli ve su geçirmezdir.

Yağmur iniş boru imalatında bir çok farklı malzeme kullanılmaktadır. Çatı ve cephenin durumuna göre kare yada oval formlarda üretilen yağmur iniş boruları 3 metrelik boylarda paketlenmektedir. Özel üretimlerde bu ölçü değişkenlik gösterir.
yagmur_inis_borusu

Neden Yağmur İniş Borusu Sağlam ve Uzun Ömürlü Olmalıdır?

Çatınızda bulunan ve/ veya bulunmayan olukların deformasyona uğrayarak ve hiç olmaması halinde yağmur ve kar suları dış cephe boyanızı büyük ölçüde zarara uğratır ve bu zarar devam ettiği sürece cephe sıvanız bu suyu emerek belli bir zaman sonra çatlar. Daha sonra dış cephe dökülmeye başlar. Buda size oluk maliyetinden daha fazla bir maliyete sebep olacaktır.

Yağmur İniş Boruları Örnek Görselleri Aşağıdadır. Stok ve fiyat bilgisi için lütfen iletişime geçiniz.

yagmur_inis_borulari_6 yagmur_inis_borulari_8 yagmur_inis_borulari_7 yagmur_inis_borulari_5 yagmur_inis_borulari_4 yagmur_inis_borulari_3 yagmur_inis_borulari_2 yagmur_inis_borulari_1
İletişim Numaralarımız.: 0 (216) 487 00 61 – 0 (532) 624 96 72 – 0 (553) 217 60 67