Çinko Oval Oluk

Çinko oluk, oluk türleri arasında dıştaki çinko kaplama sayesinde daha korunaklı ve daha dayanıklı olanıdır. Ayrıca ucuz ham maddesinin olmasından dolayı da maliyeti düşük ve taşıması kolaydır. Hem dayanıklı olması, hem uygun maliyetli olması çinko oluk kullanımını yaygınlaştırmış ve en çok tercih edilen oluklardan yapmıştır.

Çinko Oval Oluk

Çinko, korozyona direnme özelliğine sahiptir. Bu nedenle bakım ve onarım gerektirmez. Yağmur, rüzgar, kar ve güneş ışığı gibi doğal koşullara karşı koruma sağlar. Su geçirmez bağlantı elemanları ve kaynak işlevi nedeniyle çok güvenilirdir. Montaj sonrası bakım gerektirmez ve uzun süre kullanılabilir. İşlenmesi kolaydır ve en kavisli yerlerde bile kullanılabilir. Kullanımı kolay olduğu için ek tasarım özgürlüğü sağlar. Ses yalıtımı sağlar ve hava iletiminin neden olduğu gürültüyü engeller. Doğal olarak dosttur ve çevreye zarar vermez. Galvaniz banyolarında dikişsiz oluklar kullanılır ve benzersiz bir estetiğe sahiptir. Olumsuz yönden öne çıkan diğer oluk çeşitlerinin en dikkat çekici özelliği ise hiç şüphesiz pas veya korozyondur. Çinkodaki metal alaşımı nedeniyle bu duruma karşı direnç yüksektir. Yenileme işlemi sırasında kaynak yapılarak da tamir edilebilir.

cinko_oval_oluk_kesit

Çinko Oval Oluk Nerelerde Kullanılır?

Çinko oluk bu olumlu özelliklerinden dolayı bir çok çatı kaplama ve kapama sistemlerinde kullanılan bir malzemedir. Her ne kadar malzemenin kendisinin birçok avantajı olsa da uygulama yapacak firmanın çalışma prensip ve ahlakı ile sahip olduğu vizyon ortaya çıkan işin niteliğini etkileyebilmektedir. Bu nedenle ortaya çıkacak işin her şeyden önce müşterinin içine sinmesi gerekir.

Çinko Oval Oluk Örnek Görseli Aşağıdadır. Stok ve Fiyat Bilgisi İçin Lütfen İletişime Geçiniz.

cinko-oval-oluk