Uygulama Teknikleri

Eksiz Bakır oluk Bakır uygulaması, talebe bağlı olarak yerli ve ithal bakır levhalar kullanılmaktadır. Yerli bakır levhalar 1m x 2m ebadında olup, bu levhalar gerekli ölçülerde kesildikten sonra cakalarda bükülerek şekillendirilmektedir. Alüminyum Bakır metal Eksiz Yağmur Olukları, Gizli Dere uygulama hizmetlerini uzman personelleri ile sizlere sunmaktadır.

Bakır oluk çekiminde 0.40mm – 0.50mm, 0.60mm kalınlığındaki bakır Rulo ve levhalar kullanılır.Alüminyum veya boyalı galvaniz sac malzemelerden boyuna  eksiz  boy sınırlaması olmaksızın uygulanabilmesi İstenen boyda, bir saçaktan diğer saçağa eksiz olarak kaplanabilmesi yerinde şantiyede makineler ile üretilebilen, özellikle detaylı sorunsuz çözümler sunan yeni nesil çatı eksiz oluk uygulanır

Kiremitlerin Kontrolü : Çatı kiremitleri kontrol edilerek kırık olanlar ile tekrar kullanılabilecek olanlar birbirlerinden ayrılır. Çatı aktarma maliyeti düşünülerek, kiremit kontrolü esnasında kiremitlere zarar verilmemesine dikkat edilmelidir. Tüm uygulamalar tamamlandıktan sonra kiremitler tekrar çatı yüzeyine kaplanır.

Yağmur olukları ve iniş borularının standart üretim uzunluğu 4 metredir. Ancak montaj işlemi sırasında keskin bir testere ile herhangi bir çapaksız olarak istenilen uzunlukta kolayca kesilebilir. Kurulum kelepçesi Kullanım sırasında kelepçeler kullanılmalıdır. İki sabitleme klipsi arasındaki mesafe 70 cm’yi geçmemelidir. Ek olarak, armatür 3 ila 5 mm eğimli 1 m yağmur oluğuna yerleştirilmelidir. Yağmur oluğunu yakalamak için kelepçenin tüm tırnakları takılmalıdır. Diğer parçaları bağlayın Yağmur suyu drenaj boru ek parçalarını yağmur oluğu ile bağlarken sistem farklı hava koşullarında esnekliğini kaybeder, bu nedenle özellikle köşe birleşimlerinde kesme taş gibi viskoz malzemelerin kullanılması uygun değildir. Derzde sızdırmazlık sağlayacak contanın derz içinde olmasına özen gösterilmelidir.