Titanyum Çatı Oluk Sistemleri

Oluk nedir ?

Oluklar, yağmur sularını çatı kenarlarına toplayıp akıtan, çeşitli malzemelerden yapılan, yatay konumlu kanallardır. Titanyum çatı olukları, kolay montajı ve kullanımı sayesinde sıkça tercih edilmektedir. Aynı zamanda taşıma kolaylığı sayesinde de daha çok tercih edilme sebeplerindendir. Titanyum çatı olukları, zarif görünümü sayesinde hoş bir görünüm ortaya çıkarmakta ve düşük maliyet avantajının yanında binalara güzellik katmaktadır.

Titanyum çatı olukları dayanıklı mı ?

Bakır ve galvaniz çatı oluklarına nazaran daha az dayanıklılığa sahip olan bir çatı oluğu türüdür. Titanyum çatı olukları, diğer oluk türleriyle kıyaslandığında daha düşük maliyetli ürünlerdir. Bu sebeple titanyum çatı olukları, inşaat sektöründe ve bina yapım satımıyla uğraşan kişilerce sıklıkla tercih edilen bir çatı oluk türüdür.  Titanyum çatı oluklar, hafif ağırlıkta ve ince yapıda ürünlerdir. Titanyum çatı olukları, yapısının ince oluşundan dolayı, olumsuz iklim koşullarının ortaya çıkardığı yıpranma ve bozulmalar karşısında dayanıksız olabilmektedir. Bu sebeple ortaya çıkan bozulmalarda, paslanma ve çürümelerde tamir mümkün olmamakta ve yenilenmesi gerekmektedir.  Ancak yapım maliyetinin düşük olması ve montajındaki kolaylık, titanyum çatı oluklarının tercih edilmesinin engellememekte, aksine sıkça tercih edilmektedir.  Titanyum çatı olukları, ekonomik çatı oluğu arayışında olan kişilere en uygun ürünlerdir.

Tecrübeli uzman kadrosu tarafından verilen oluk inşaat hizmeti, binanın su dağıtım sisteminin temelini oluşturmaktadır. Firmanın ürettiği drenaj hendeği sayesinde çatı drenaj hendeğinde biriken su, herhangi bir sızıntı veya sızıntı ihtimali olmaksızın, drenaj hendeğinin güvenli bir şekilde drenaj hendeğine bağlandığı drenaj hendeğine taşınmaktadır. Diğer drenaj hendekleri gibi, bu tür drenaj hendekleri de su transferinin planlandığı tüm yapılar için kullanılabilir. Titanyum çinko aynı zamanda yüksek esnekliğe ve dayanıklılığa sahiptir, en karmaşık tasarım formlarını kolayca alabilir ve kırılmadan 180 derece bükülebilir. Binalarda karmaşık ve şaşırtıcı şekiller sağlayarak günümüz mimarisine katkı sağlar. Titanyum çinko, en iyi mekanik ve fiziksel özellikleri elde etmek için titanyum ve bakır ile alaşımlanarak yapılır.