Galvaniz Çatı Oluk Sistemleri

Galvaniz nedir ?

Galvaniz, çeliğin yüksek sıcaklıkta erimiş çinkonun içine daldırılarak kaplanmasına denir. Galvaniz çatı olukları, kar ve yağmur suyunu çatılardan aktarmanın yanı sıra son derece dayanıklı ürünlerdir.  Kullanılan metalin tamamen galvanizdir ve eksiz olarak üretilmektedir.  Galvaniz çatı oluklarında montaj işleminin oluğun içine yapılması sayesinde, daha estetik bir görünüm sağlamakta ve göze hitap etmeyecek bir görüntü ortaya çıkmamaktadır. Özel lehim ile oluşacak sıvı sızımının önüne geçilmektedir. Galvaniz çatı olukları, diğer malzemelerden üretilen çatı oluklara kıyasla maliyetinin oldukça düşük olması sebebiyle sıkça tercih edilmektedir. Kolaylıkla montajı yapılan galvaniz çatı oluklarının ek kısımlarına lehim yapılarak kaynatılmakta ve sağlamlığı arttırılmaktadır.

Galvaniz çatı olukları paslanır mı ?

Birbirinden farklı renk seçeneği ile kişilere sunulan galvaniz çatı olukları, dilediğiniz renklerde üretilmekte ve elektrostatik boyanmaktadır. Yapılan bu işlem ile ortaya çıkabilecek paslanma ve yıpranma gibi durumların önüne geçilmektedir. Galvaniz çatı olukları, çürümenin tamamen önüne geçen oluklardır. Düşük maliyetinin, şık tasarımının ve kolay montajının yanı sıra sağlamlığı ve uzun ömürlü oluşu da galvaniz çatı oluklarını tercihlerde ilk sıralara taşımaktadır. Kişilerin binalarını daha uzun yıllar korumak istemesi, galvaniz çatı oluklarını öne çıkarmaktadır. Galvaniz çatı olukları dekoratif tasarımı ve birden fazla renk seçeneğiyle binalarınıza kolaylıkla uyum sağlamaktadır. Ekonomik ve dayanıklı ürün satın almak isteyen kişilerin ilk tercihi olan galvaniz çatı olukları sizin de vazgeçilmeziniz olacak.

Hızlı imalat ve hızlı montaj, galvanizleme akışının en büyük avantajlarından biridir. Diğer avantajlarından biri de birçok farklı renk seçeneğine ve güzel bir görünüme sahip olmasıdır. Galvaniz lavabolar diğer lavabolara göre birçok farklı avantaja sahiptir. Sonuç olarak; • Pratik ve hızlı üretim. • Çeşitli renkleri vardır. (Ahşap ve bakır görünümü dahil) • Montaj sırasında kaynak yapılmasına gerek yoktur. Kısa sürede uygulanabilme avantajına sahiptir. • Dekoratif bir görünüme sahiptir. Tasarımı her türlü cepheye uyumludur. • Tek parça eksiz imalat ve uygulamadır. Bu nedenle su sızıntısı olmaz. • Çok ekonomik çatı oluklarıdır.