Çinko Çatı Oluk Sistemleri

Çinko çatı olukları dayanıklı mı ?

Çinko çatı olukları, üretim malzemesi ile birçok avantaja sahiptir. Yağmur ve kar suyunu çatılardan tahliye etmeye yarayan olukların, uzun ömürlü ve dayanıklı olması gerekmektedir. Çinko çatı olukları, bu yönüyle kişilerin ihtiyacına karşılık vermektedir. Uzun yıllar yağmur ve kar suyunun ortaya çıkardığı olumsuzlukları ve hava koşullarının meydana getirdiği tahribatın engellenmesinde çinko çatı olukları avantajlı hale gelmektedir. Çinko, yapısı ve içeriği sayesinde paslanmaya ve çürümeye karşı koruma sağlar. Çinko çatı olukları, sağlam olmasının yanı sıra, diğer birçok malzemeden yapılmış çatı oluklarına nazaran düşük maliyetli olması da tercih edilme sebeplerindendir. Ayrıca kolay montajı da çinko çatı olukları yaygınlaştırmaktadır.

Çinko çatı oluğunu neden tercih etmeliyiz ?

Çinko çatı olukları, dış yüzeyinin çinko olması sebebiyle sıvı geçirgenliğini azaltmaktadır. Kullanım ve taşıma kolaylığı sunan çinko çatı olukları, bunun yanı sıra estetik tasarımı ve gümüş rengi şık görünümüyle de göz doldurmaktadır. Çinko çatı olukların diğer oluk türlerine göre daha kalın olması da ürünleri daha sağlam bir hale getirmektedir. Çinko çatı olukları, tamamen saf çinkodan oluşan oluklardır. Oluklar, hasar ortaya çıkaran ve tadilat gerektirecek herhangi bir durumda lehim yapılarak tamir edilmektedir.  Yapısındaki doğallık ile çinko çatı olukları, çevreye zarar vermez ve doğa dostudur. Yüksek binalarda da kullanımı son derece kolay olan çinko çatı olukları, binalara modern bir görünüm katmaktadır. Binalarda kötü bir görünüm ortaya çıkaran oluklara kıyasla binalarınızı eskisinden güzel bir hale getirmektedir.

Diğer oluklarla karşılaştırıldığında, çinko oluklar son derece uzun hizmet ömrüne ve işlevlere sahiptir. Çinko, bakır ve titanyumdan oluşan% 99,995 saflıkta bir çinko alaşımıdır. Tüm Albayrak Yapı İnşaat ürünleri, birinci sınıf işleme kalitesinin, ateşe, pasa ve ısıya dayanıklı, 80-100 yıl dayanımının sonucudur. Çinko dereler ve platformlar, binalarınıza estetik ve kalite kazandırmak için birlikte çalışabilir. ALBAYRAK YAPI İNŞAAT seçkin yapılarda gördüğümüz çinko dere ve platform örneklerini titizlikle ve başarıyla uygulamıştır. Çatı modeli ve planına göre kullanılacak çatı oluklarının tipi ve modeli çatı iklimine ve çatı sistemine göre belirlenir.